Anioł dla Seniora

Anioły są takie ciche
Zwłaszcza te…” w Dynowie

W naszym przydomowym ogrodzie pojawiły się nieziemskie postacie, które przybyły do nas prosto z III Pleneru Rzeźbiarskiego im. Bogusława Kędzierskiego.

W tym roku sześciu rzeźbiarzy: Dawid Kędzierski „Denver”, Kazimir Brzozowski, Sebastian Warszawa, Jacek Wydrzyński, Karol Drewniak, Józef Faryno, przekształcili drewniane kloce z lipy w postacie aniołów.

Anioł dla Seniora” – z taką myślą pracowali artyści. Rzeźby Aniołów mają przypominać każdemu z nas o osobach w podeszłym wieku, ich zmaganiach z codziennością, poczuciu osamotnienia, rozłąki z najbliższymi, potrzebie bycia wysłuchanym.

Niech te Anioły pobudzą każdego z nas do refleksji nad jesienią życia. Nich każdy, kto będzie spacerował w naszym ogrodzie i podziwiał rzeźby, zechciał choć na chwilę zostać aniołem dla drugiego człowieka, bo „miłość mieszka w jednym słowie” – taką myśl przekazuje nam jeden z niebiańskich przyjaciół. Niech te słowa przeradzają się w czyn.

 

 

 

 

 

Ringo

Czujesz się słabo? Jesteś ospały? Ciśnienie spada w dół?  

Zagraj w ringo.

Najlepszym sposobem na powyższe dolegliwości jest RYWALIZACJA!

Gra w ringo okazała się świetnym sposobem na przywrócenie prawidłowych parametrów życiowych. Punkty, zapisy, wyniki, sędziowie, widownia…

Wspólny czas i zabawa, wzajemne podnoszenie ciśnienia.

Świętego Brata Alberta

17 czerwca jest dniem, w którym wspominamy świętego Brata Alberta, patrona naszego Domu. Wspólnie z Członkami Towarzystwa świętego Brata Alberta, Mieszkańcami, Sympatykami i pracownikami Domu, rozpoczęliśmy świętowanie od uczestnictwa we Mszy świętej, którą koncelebrowali ksiądz Kapelan Stanisław Pieńczak i ksiądz Zdzisław Pokrywka. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Kapelan. Kapłan przypomniał nam ważne wydarzenia z życia świętego Brata Alberta. Mówił o Jego powołaniu, relacji do Boga i człowieka oraz o tym, w czym powinniśmy naśladować naszego Patrona. Na zakończenie Mszy świętej, każdy osobiście mógł uczcić pocałunkiem relikwie Świętego.

Po zakończonej Eucharystii i nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, udaliśmy się na wspólny obiad.

 

Urodziny

9 czerwca obchodziliśmy 90 urodziny Pani Teresy.
Kierownik Domu oraz pracownicy, złożyli Solenizantce najserdeczniejsze życzenia.
Miłą niespodzianką dla naszej Mieszkanki był przyjazd jej najbliższych przyjaciół.
Wszyscy spotkaliśmy się przy stole na rozmowach, opowieściach i wspomnieniach z życia Pani Teresy. Wspólnie spędzony czas był też rozkoszą dla podniebienia – zajadaliśmy się pysznym tortem.

Promienie słońca

Piękna słoneczna pogoda zachęca nas do spędzenia jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.
Dobrze wiemy, że ruch to zdrowie, a ruch na świeżym powietrzu to podwójna korzyść – w końcu uzupełniamy niedobory „witaminy słońca”.
A gdy już przyjdzie zmęczenie, to oddajemy się wspólnym śpiewom…