Prywatka

„Gdzie się podziały tamte prywatki
Gdzie te dziewczyny, gdzie tamten świat
Gdzie się podziały tamte wspomnienia
Tamtych szalonych wspaniałych lat

bum bum bum bum… bum bum… bum bum… bum uuu uuu..
bum bum bum bum… bum bum… bum bum.. uu uu uu uua.”

Wojciech Gąssowski


13 lutego zakończyliśmy czas karnawału. Na tak zwanej prywatce, bawiliśmy przy różnych klimatach muzycznych. Każdy mógł usłyszeć swoją ulubioną nutkę.

Dzień Chorego

Z okazji święta, Światowego Dnia Chorego, spotkaliśmy się przy dwóch stołach. Przy stole Eucharystycznym, gdzie polecaliśmy w modlitwach wszystkich chorych i cierpiących. Podczas homilii ksiądz kapelan Jan Wosiewicz omawiał tajemnicę sensu cierpienia ludzkiego, karmiliśmy się Słowem Bożym i Komunią Świętą. Oraz przy drugim stole, który stworzył atmosferę wspólnoty, kiedy wszyscy uroczyście zasiedliśmy do świątecznego obiadu.

 

Koncert zespołu Nadzieja

Na zakończenie okresu kolędowania, po raz drugi gościliśmy zespół Nadzieja z Rzeszowa. Mieliśmy zaszczyt posłuchać koncertu kolęd, a także wsłuchać się w teksty przybliżające nam historię Narodzin Pana Jezusa. Oprócz muzyki, śpiewu i przekazywanego słowa, Artyści posłużyli się również obrazem:zapalenie świec adwentowych,   uroczyste  wniesienie figur Świętej Rodziny, oraz pokłon Trzech Króli. Na zakończenie, aby upamiętnić ten czas, wszyscy pozwolimy do wspólnego zdjęcia.

 

Kolędowanie

W styczniu gościliśmy w naszym domu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy wraz z opiekunami. Uczniowie dali występ wokalno–muzyczny z elementami jasełek.Na koniec, już tradycyjnie, odbył się koncert życzeń, a uczniowie każdemu seniorowi rozdali ręcznie robione ciasteczka.Serdecznie dziękujemy