Dom Pogodnej Starości

Dom Pogodnej Starości im. św. Brata Alberta w Dynowie prowadzony jest od 1992 roku przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Dynowskie, posiadające status organizacji pożytku publicznego.
W trzykondygnacyjnym budynku znajdują się pokoje 1 i 2 osobowe z balkonami, w standardowym wyposażeniu (na życzenie mieszkańca istnieje możliwość aranżacji wnętrza własnymi meblami).
Każdy pokój posiada łazienkę oraz systemy przyzywowo-alarmowy i alarmowo-przeciwpożarowy.
Do dyspozycji Mieszkańców jest winda oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.
Zapewnione jest kompleksowe wsparcie i całodobowa opieka w zakresie bytowym, wspomagającym, opiekuńczym, medyczno-pielęgniarskim, duchowym, pomoc w godnym przeżywaniu i akceptowaniu życia z zachowaniem samodzielności i rozwoju zainteresowań.

Dom usytuowany jest w zacisznej części atrakcyjnego krajobrazowo i turystycznie miasta Dynowa, leżącego na skrzyżowaniu dróg biegnących z Przełęczy Dukielskiej do Przemyśla oraz z Sanoka do Rzeszowa.
Na terenie Domu znajduje się ogród, gdzie można odpocząć wśród zieleni, posiedzieć w altance lub oddać się kontemplacji przy kapliczce Matki Bożej Niepokalanej.
Blisko Domu znajduje się sklep spożywczo-przemysłowy (240m), biblioteka miejska (300m), kościół parafialny (300m) oraz Rynek miasta (500m).
400m od Domu usytuowany jest zespół dworsko-parkowy, który zachęca do spacerów wśród cieni starych drzew. W lecie na terenie parku odbywają się imprezy okolicznościowe organizowane przez władze miasta.

Dom zapewnia bogatą ofertę zabiegów rehabilitacyjnych z zakresu światłolecznictwa, ultradźwięków, magnetoterapii, elektroterapii, kinezyterapii, hydroterapii oraz masaży wykonywanych przez doświadczonych fizjoterapeutów.

Codzienne życie mieszkańców wzbogaca terapia zajęciowa uwzględniająca indywidualne zainteresowania mieszkańców w zakresie: ergoterapii, arteterapii oraz socjoterapii. Mieszkańcy korzystają z dóbr kulturalnych poprzez uczestniczenie w spotkaniach organizowanych w Domu przez młodzież szkół dynowskich, czy też w imprezach na terenie miasta. Organizowane są również pielgrzymki i wycieczki.

Opiekę duszpasterską w Domu sprawuje ksiądz kapelan, dzięki któremu wszyscy mieszkańcy mają możliwość pełnego zaspokojenia indywidualnych potrzeb religijnych.
W kaplicy domowej sprawowana jest codziennie Eucharystia oraz wszystkie nabożeństwa roku liturgicznego. Opieką tą objęci są również pracownicy Domu i członkowie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Całodobową opiekę pielęgniarską sprawuje zespół pielęgniarek z NZOZ św. Brata Alberta w Dynowie.