Akademia Przedszkolaka

Marzec był dla nas trudnym czasem (grypa nie dawała za wygraną),dlatego część występów musiała zostać odwołana. Tym bardziej dzisiejszą, szczególnie miłą niespodzianką był występ małych artystów z Akademii Przedszkolaka w Dynowie. Dzieci wprowadziły nas w świąteczny nastrój, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Na zakończenie wręczyły upominki. Nasi mieszkańcy zawsze wzruszają się podczas takich spotkań i serdecznie się uśmiechają. Często wspominają, że ci mali artyści przywołują w nich wspomnienia własnego dzieciństwa.
Serdecznie dziękujemy.
 

Wielkanocne koszyczki

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich opiekunom ze Świetlicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dynowie za pamięć oraz przekazanie seniorom własnoręcznie wykonanych koszyczków wielkanocnych. To dla nas piękny gest i dowód na to, że młode pokolenie pamięta o seniorach.

 

Wielkanocne upominki od młodzieży

Serdecznie dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas Archidiecezji Przemyskiej, działającego przy Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie, za przekazanie naszym mieszkańcom życzeń oraz własnoręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane serce i zaangażowanie.

 

Zakończenie karnawału

We wtorek w naszym domu hucznie świętowaliśmy zakończenie karnawału. Zabawę poprowadziła Pani Ula, która za każdym razem wprowadza wspaniałą atmosferę i wywołuje uśmiech na twarzach naszych seniorów. Zdarza się, że mieszkańcy na chwilę zapominają o swoich dolegliwościach, a w kątach sali zostawiają codzienne sprzęty ortopedyczne. Zabawy prowadzone przez Panią Ulę doskonale integrowały mieszkańców oraz personel domu. Podczas występów karaoke odkryliśmy wiele talentów zarówno wśród mieszkańców, jak i pracowników. Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli i czekamy na następną imprezę.

 

Światowy Dzień Chorego

Jak co roku 11 lutego, obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią, której przewodniczył kapelan naszego domu, ksiądz Wojciech Miś, w koncelebrze z księdzem Zdzisławem Pokrywką.
W wygłoszonej homilii, przed udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, kapłan przypomniał zgromadzonym, jakie łaski duchowe otrzymują wierni podczas tego sakramentu. Podkreślił również, że cierpienie pozostaje tajemnicą, a przeżywane w zjednoczeniu z ofiarą samego Boga nabiera głębokiego sensu i prowadzi do uświęcenia życia.
Po Mszy Świętej wszyscy udaliśmy się na wspólny obiad.